Connect with us

Hakkımızda…

Hakkımızda

Mantarlı Yaşam-Ocak 2021

Hakkimizda
www.mantarliyasam.blogspot.com


2021 yılı Ocak ayında “Mantarlı Yaşam” ekibi olarak 5 mantar dostu güzel insan, çok zorlu bir yola çıkmıştık; Hali hazırda var olan, Türkiye Doğal Mantarları Platformu Blogumuzu (www.mantarliyasam.blogspot.com) daha geniş kitlelere yaymaktı temel hedefimiz. Türkiye Mantar dostlarına ve memleketimiz insanlarına, herkesin anlayacağı dilden bilgi aktarımı yapıp, mantarlarla ilgili her konuda insanlarımızı bilinçlendirmek, farkındalık yaratmaktı tek amacımız. Çok emek verdik, çalıştık ve büyük mesafe kaydettik. Bu hedeflere ulaşmak için var gücümüzle hala çalışmakta ve hedefelerimize adım adım yürümeyi sürdürmekteyiz.

Dünya mikologlarının (mantar bilimci) ve mantar kitabı yazarlarının da zaman zaman bahsettiği gibi, memleketimiz Türkiye, Mantar cenneti bir ülkedir! Mantar bizde 1-2 mevsimle sınırlı değildir , hemen her mevsimin mantarını, 4 mevsimi ayrı güzel yaşanan ülkemizde toplamak mümkündür! Bizlere düşen görev, bu cennet vatanın ormanlarını, doğasını yani Türkiyemizi korumak , çevremizdeki insanları bu yönde bilinçlendirmektir.

Bizler de, Mantarlı Yaşam sitesi çalışanları olarak, elimizden gelenin en iyisini yaparak, konu üzerinde yapacağımız etkili eğitim ve farkındalık çalışmaları ile, insanlarımızı bilgilendirip, bilinçlendireceğiz. Bu konuda atacağımız adımlar, sizlere sunacağımız bilgi ve görseller bizleri şimiden heyecanlandırmaktadır. Ayrıca yapacağımız çalışmalar ile Türkiyemiz insanına ve ülke ekonomisine bir nebze de olsa katkımız olacağı inancı, bizleri şimdiden mutlu etmektedir.

Hakkimizda
https://mantarliyasam.com

Victoria Hugo diyor ki;

“ Öldükten sonra yaşamak istiyorsanız, ya okunmaya değer şeyler yazın, yada yazılmaya değer şeyler yaşayın…”

Amacımız gelecek nesillere okunacak şeyeler bırakabilmektir.

Sitemizi ziyaret ederek bizleri onurlandıran sizlerden ricamız, sık sık sitemizi ziyaret ederek güncel haberlerimiz ve makalelerimiz ile bilgilerinize yenilerini eklemek ve tanıdığınız mantar dostlarınızı sitemiz hakkında bilgilendirmektir. Mantarlı yaşam çalışanları olarak sitemizi ziyaretinizden ötürü teşekkür ederiz.

Son olarak, mantarların esrarengiz ve büyüleyici dünyasına her daldığımızda, akılda kalması gereken tek şey, konunun hassasiyeti, mantarla şaka olunmayacağı ve mantarın mantara benzeyeceğidir.

Mantarlı Yaşamla kalınız!

Saygılarımızla…

Mantarlı Yaşam Ekibi

Mantarlı Yaşam -OCaK 2021

Güzel mantar görselleri ve bilgiler için Mantarlı Yaşam- Mantar Avcıları Facebook Grubumuzu da ziyaret edebilirsiniz. Web Sitemizde emeği olan herkese çok teşekkür ederiz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir